StartupHR
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

ATÖLYE ve Bigumigu iş birliğinde gerçekleşen Yeni Yaratıcılar, 21. etkinliğinde Burak Arıkan’ı ağırlıyor.

Ocak 16 @ 19:00 - 21:00

About this Event

 

ATÖLYE ve Bigumigu iş birliğinde gerçekleşen, Yalçın Pembecioğlu’nun moderatörlüğünü üstlendiği Yeni Yaratıcılar etkinlik serisinin yeni yıldaki ilk konuğu, karmaşık ağlı sistemlerle çalışan sanatçı Burak Arıkan.

2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden mezun olan Arıkan, ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Görsel İletişim Tasarımı yüksek lisansı ve sonrasında Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) Medya Sanatları alanında yüksek lisansını tamamladı.

Burak Arıkan, işlerinde toplumsal konuları araştırır, bulguları ile soyut mekanizmalar geliştirir, ağ haritaları ve tahmin sistemleri yaratır, performanslar yapar, ve bu sayede görünmez güç ilişkilerini görünür kılarak tartışmaya açar. Arıkan’ın yazılımları, baskıları, yerleştirmeleri ve performansları yerel ve uluslararası birçok kurumda sergilendi. Arıkan, aynı zamanda Graph Commons kolektif ağ haritalama, analizi ve yayınlama platformunun kurucu üyesidir.

Yalçın Pembecioğlu moderatörlüğünde gerçekleşecek etkinliğe kayıt yaptırmayı unutmayın.

Organizatörler

ATÖLYE
Bigumigu

Mekan

Yapı Kredi Bomontiada
1 Silahşör Cad., Birahane Sok. Şişli, İstanbul 34384
İstanbul,Türkiye
+ Google Haritalar

Tüm Etkinliklerden Haberdar Ol!

Girişimcilik ekosisteminde gerçekleşen tüm etkinlikler hakkında bilgi sahibi olmak için hemen e-posta bültenimize abone olabilirsin.


Etkinliğini Ekosistemle Paylaş!

Düzenlediğin etkinliği info@startuphr.org adresine e-posta gönder! Etkinliğini paylaşalım, ekosistemi birlikte büyütelim.