• Girişimin Bulunduğu Aşama Prototip/MVP
  • Girişimin Bulunduğu Sektör Sosyal Girişim
  • Kuluçka Merkezleri / Teknokent / Yarışma Erzurum Ata Teknokent
  • Lokasyon Erzurum
  • Çalışan Sayısı 100+
  • Şirketleşti mi? Hayır
  • Kuruluş Tarihi February 2017
  • Web Adresi http://www.gucluiyilik.com
Mesaj Gönder
Güçlü İyilik-kapak

Startup Hakkında

‘Dünyayı iyilik kurtaracak!’ sloganıyla yola çıkan Güçlü İyilik Platformu, sürekli kötülerin anlatıldığı bu dünyada iyilerin varlığını bize hatırlatmak için, iyilikleri gözlere değil gönüllere göstererek çalışan bir sosyal girişimcilik projesidir. Dijitalin gücüne iyiliği entegre eden günümüz teknolojilerini de kullanarak bütün insanlara dokunmayı hedefleyen Güçlü İyilik Platformu, aynı zamanda örnek olması amacıyla küresel amaçlar için tasarladığı sürdürülebilir iyilik görevlerini de saha ekipleri ile birlikte gerçekleştirir. Güçlü İyilik vizyon olarak bağımsız, hiçbir kurum, kuruluş dini ve siyasi görüşe bağlı olmayan tamamen gönüllülüğü esas alan bir platformdur. Her gün 1 iyi(lik) içeriği toplum psikolojilerini güçlendirmek için yayınlıyor, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları için Anadolu'daki 18-25 yaş aralığındaki gençlerle beraber iş modelleri olan sosyal girişimler tasarlıyoruz. Gelir modelimizin bir kısmını oluşturan sosyal girişimlerle bireyler arasındaki köprü olmasını hedeflediğimiz bir mobil uygulama protototipimiz var. İçeriklerimizin bireylerin psikolojisine iyi gelerek kaygı oranını düşürdüğümüzü ise 2018 yılında psikologların eşliğinde gerçekleşen bir deney ile kanıtladık. TUBİTAK Üniversiteler Arası Sosyal Girişimcilik Yarışmasında Güçlü İyilik'in kendisi ile 2018 yılında Türkiye birincisi, tasarladığı bir sosyal girişim ile 2019 yılında ise bölge birincisi olduk. İçerik, Tasarım, Sosyal Medya ve Saha ekiplerinden oluşan 150 kişilik kocaman bir aileyiz. İçerik ekibimiz iyi(lik) içeriklerini hazırlıyor, tasarım ekibimiz şablonumuza göre editliyor, sosyal medya ekibimiz ise her gün 1 haberi bireylere ulaştırıyor. Şuanda aktif olarak Erzurum ve Ankara'da bulunan saha ekiplerimiz ise tasarlanan tüm iyilik görevlerini kitlesel olarak hayata geçiriyor. İlk günden beri “İçinde iyilik ve samimiyet olan herkesle yolumuz kesişecektir” diyor, toplumsal faydayı vizyoner şekilde icra edebilecek sosyal girişimciler ile aynı yolda, aynı hikayede buluşmak istiyoruz. Basına yansıyan haberlerimizi ve öne çıkan sosyal girişim tasarımlarımızı web sitemizden "iyilik görevleri" menüsünden inceleyebilirsiniz.

Güçlü İyilik'in En Çok Aradığı Yetenekler

Dünyayı İyileştirecek Tasarımcılar Arıyoruz!
Alanlar Tasarım
Çalışma Planı Freelance
Roller Tasarım
Araçlar Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Indesign

Ey bu ilanı okuyan koca yürekli tasarımcı yeteneklerimizin insanların psikolojisine, yüreğine iyi gelmesini istemez misin?

"Dünyayı değiştirenler ancak dünyayı değiştirebileceğine inanacak kadar çılgın olanlardır" diyor Steve Jobs. Bizimle beraber dünyada oluşturmak istediğimiz iyi değişimleri tasarlayacak, dijital dünyanın rengine katacak gönüllü girişimcileri arıyoruz. Şuan şirketleşme-kurumsallaşma yolundayız ancak bir gün hayallerini kurduğumuz bireyler ile kalkınma amaçları arasındaki kurumsal köprü olmayı başarabileceğiz.

TUBİTAK Üniversiteler Arası Sosyal Girişimcilik Yarışmasında Güçlü İyilik'in kendisi ile 2018 yılında Türkiye birincisi, tasarladığı bir sosyal girişim ile 2019 yılında ise bölge birincisi olduk. Yeni başarılarımıza adım atarken sen de bizimle ol istiyoruz.

Formu doldur, iletişime geçelim. İlk çaylar her zaman bizden!

Güçlü İyilik Ekibi

Ravzanur Eker Founder

⚙ Kurucu

🛠️ Moderatör